Communicatie

Het verhaal van goede doelen

Tom de buyne Milou van der Will

Zes koepelorganisaties hebben de handen ineengeslagen en onder leiding van gedragspsycholoog Tom de Bruyne de populistische framing ontrafeld en samen het verhaal geschreven over onze organisaties zoals wij het aan politici willen vertellen.

Het is lastig het verhaal van non-profit organisaties, goede doelen en onze sector over het voetlicht te brengen bij politici. In Europa en vooral in Den Haag worden er de laatste tijd steeds meer regels bedacht die ons werk moeilijker maken, subsidies worden stopgezet en de regeldruk voor onze sector wordt sterker. Hoe zorgen we ervoor dat we de ruimte krijgen ons werk te doen, welk verhaal vertellen we aan politici en hoe weerleggen we de populistische framing?

Daarom hebben zes koepelorganisaties de handen ineengeslagen en onder de bezielende leiding van gedragspsycholoog Tom de Bruyne hebben we met elkaar de populistische framing ontrafeld en samen het verhaal geschreven over onze organisaties zoals wij het aan politici willen vertellen. Een verhaal dat raakt, zonder jargon, een verhaal dat blijft hangen. Met dit verhaal richten we ons op politici, maar onderdelen en de methode zijn ook goed bruikbaar voor publiekscommunicatie, voor storytelling en Q&A’s. Doe mee met dit verhaal en bekijk de inspirerende webinar die Tom de Bruyne op 11 december gaf. Ook kun je de toolkit downloaden.

Laatste ledenberichten

Witte afbeelding 190x92
Bellen van leads en verificatie: hoe zit het precies?
Marketing & fondsenwerving
Witte afbeelding 190x92
PostNL-ledentarieven 2026 nu beschikbaar
Inkoop
Witte afbeelding 190x92
Colportage negatief in de schijnwerpers, wat betekent dit voor huis-aan-huis donateurswerving door goede doelen?