Communicatie Marketing & fondsenwerving Bedrijfsvoering & financiën Innovatie

Nieuwe leidraad: Verantwoord gebruik van articifial intelligence

Ledenbericht Leidraad AI

Artificial Intelligence (AI) ontwikkelt zich snel en vindt steeds vaker zijn weg naar het werk van goede doelen. Denk aan tekstgeneratie, beeldcreatie, data-analyse of het automatiseren van processen. Dat biedt kansen, maar vraagt ook om bewuste keuzes. Daarom heeft Goede Doelen Nederland een Leidraad verantwoord AI-gebruik opgesteld die leden helpt om AI op een manier in te zetten die past bij de waarden en verantwoordelijkheid van de sector.

AI-beleid

De leidraad is bedoeld als inspiratie en hulpmiddel voor organisaties die beleid willen ontwikkelen voor het gebruik van AI binnen hun organisatie. De publicatie gaat onder meer in op onderwerpen als menselijke verantwoordelijkheid, transparantie, privacy, AI-geletterdheid en het kritisch beoordelen van AI-uitkomsten. AI kan veel ondersteunen, maar organisaties blijven altijd zelf verantwoordelijk voor hoe de technologie wordt ingezet en voor de resultaten die eruit voortkomen.

Met deze leidraad willen we goede doelen helpen om AI stap voor stap te verkennen en tegelijk de menselijke maat centraal te houden. Juist in een sector die draait om vertrouwen is het belangrijk om zorgvuldig om te gaan met nieuwe technologieën.

De Leidraad verantwoord AI-gebruik is nu voor leden te downloaden vanaf deze website.

AI Community

We nodigen organisaties uit om ervaringen en voorbeelden uit hun praktijk te delen, zodat we als sector samen kunnen leren en het gebruik van AI verder kunnen ontwikkelen. Neem daarvoor contact op met Jan-Willem de Bruin via debruin@goededoelennederland.nl. Medewerkers kunnen zich daarnaast aanmelden voor de AI Community op onze website om kennis uit te wisselen en op de hoogte te blijven van nieuwe ontwikkelingen (achter inlog).

Laatste ledenberichten

Agenda740x320
Agenda Bureau Nalatenschappen
Schenken & nalaten
Nicoline Stoutenbeek
Nicoline Stoutenbeek gestart als Notarieel Jurist bij Bureau Nalatenschappen
Schenken & nalaten
Witte afbeelding 190x92
ISAE 3402 Type II rapportage 2025 nu beschikbaar
Schenken & nalaten